Dnia 4 października 2021 po raz kolejny przeżywaliśmy w naszej parafii Odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu, patronalne święto wszystkich rodzin franciszkańskich na całym świecie. W kościele parafialnym celebrowaliśmy uroczystą Msze świętą o godzinie 18.00, w której przewodniczył Dziekan naszego dekanatu oraz Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe Ks. Bogusław Sawaryn. Słowo Boże wygłosił o. Witold. Przy ołtarzu byli obecni wszyscy Franciszkanie pracujący w naszej parafii a także gościnnie o. Adam Michorczyk dawny proboszcz w tej parafii oraz Ks. Dominik Jezierski proboszcz parafii w Starej Kamienicy. Nie zabrakło służby liturgicznej oraz obowiązkowo reprezentacji Nadleśnictwa Szklarska Poręba za którą była odprawiana intencja Mszy świętej. Nadleśnictwo dnia 4 października także przeżywa swoje święto, ponieważ św. Franciszek jest patronem ekologii. Pod koniec Eucharystii wszyscy Franciszkanie a także Nadleśnictwo otrzymali życzenia z okazji ich patronalnego święta. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji tak podniosłej uroczystości. Niech św. Franciszek z Asyżu nas umacnia i prowadzi do Boga poprzez ukazywanie ludziom piękna Bożego stworzenia oraz miłości międzyludzkiej. Pokój i Dobro.

243758746_1554002451617371_6547654254455360893_n

Foto: Marcin Barbarowicz.

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close