DZIĘKUJĘMY CI OJCZE TADEUSZU !
W Poniedziałek (6.czerwca 2022 roku) w naszej Parafii pożegnaliśmy
o. Tadeusza Wyczarskiego. Ojciec Tadeusz po długiej chorobie i dwumiesięcznym pobycie w różnych szpitalach zmarł w czwartek 2 czerwca w szpitalu w Jeleniej Górze.
Dziś w sposób uroczysty odprawiliśmy pogrzeb w naszej świątyni parafialnej. Uroczystości żałobnej przewodniczył o. Bp. Stanisław Dowlaszewicz – franciszkanin. Słowo Boże wygłosił o. Mariusz Kozioł – Wikariusz Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.
O. Mariusz w swojej homilii nawiązał do pasji o. Tadeusza czyli rzeźbienia pięknych krzyży z drewna, które symbolizują cierpienie i Mękę Jezusa. Cierpienie stało się także momentem mocnego zbliżenia się o. Tadeusza do Boga i połączenia się z cierpieniem Jezusa.
Pogrzeb zgromadził około 60 braci Franciszkanów z różnych Prowincji i krajów oraz kapłanów diecezjalnych a także wielu parafian i mieszkańców Szklarskiej Poręby, dla których o. Tadeusz był znany i lubiany. Pod koniec Mszy świętej pogrzebowej podziękowania złożył Proboszcz Parafii o. Przemysław Janik, następnie Ks. Bogusław Sawaryn – Dziekan Dekanatu Szklarska Poręba oraz członkowie rodziny o. Tadeusza.
Po Eucharystii wszyscy uczestnicy w kondukcie wyruszyliśmy na cmentarz aby pochować ciało o. Tadeusza w grobowcu Franciszkanów.
Dziękujemy wszystkim za obecność i dar modlitwy za śp. O. Tadeusza Wyczarskiego.
Ojciec Tadeusz od prawie 21 lat mieszkał i pracował dla społeczności Szklarskiej Poręby. Był znany wśród wielu mieszkańców naszego miasta. Z pokorą czynił długoletnią posługę u chorych Parafii oraz w szpitalach w mieście oraz w Domu Seniora. Był gorliwym kapłanem, który miał czas na rozmowę dla wielu ludzi. Zarażał także swoją pasją rzeźbienia w drewnie, ukochania przyrody i zainteresowaniami ornitologicznymi. Starał się wypełniać swoje obwiązki zakonne i kapłańskie w sposób oddany i pobożny. Ojcze Tadeuszu, dziękujemy Ci za Twoje świadectwo wiary w Boga i ludzkiej twarzy do spotkanego człowieka. Niech Maryja wyjedna Ci u Boga dar zbawienia. Amen.
Foto: Marcin Barbarowicz.

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close