Dziś (16.06.2022) w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie nazywane świętem Bożego Ciała przeżywaliśmy w naszej Parafii Odpust.
Uroczysta Msza święta była celebrowana o godzinie 10.00 pod przewodnictwem ks. Tomasza Dziedzica pracującego w Czechach. Wśród celebransów byli wszyscy Franciszkanie pracujący w naszej Parafii, a także Proboszcz z sąsiedniej Parafii św. Maksymiliana Kolbe ks. Bogusław Sawaryn wraz z Wikarym Ks. Arkadiuszem Śliwińskim. Modlił się także z Ks. Paweł z Czech i Ks. Gość, który przybył do Szklarskiej Poręby z pielgrzymką. Całą piękną oprawę liturgiczną uświęciła bardzo pokaźna grupa ministrantów i lektorów z obu parafii, a także dzieci Komunijne i rocznicowe. W czasie procesji po mieście zabrano także figurę Matki Bożej Fatimskiej i liczne chorągwie.
W początkowej części procesji padał deszcz, ale nie przeszkodził wiernym w wędrówce z Panem Jezusem ulicami naszego miasta, zwłaszcza że opady szybko się skończyły.
Składamy ogromne wyrazy wdzięczności wszystkim celebransom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim parafianom, mieszkańcom Szklarskiej Poręby, turystom i sympatykom za dar wspólnej modlitwy i świadectwo wiary chrześcijańskiej. Dziękujemy także wszystkim grupom duszpasterskim za przygotowanie ołtarzy. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji.
Niech wszystkim Bóg błogosławi.
Foto: Marcin Barbarowicz.

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close