W święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września 2019) nasza parafia aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcje „Polska pod Krzyżem” Wszystko rozpoczęliśmy o godzinie 14.00 pod krzyżem misyjnym przed kościołem parafialnym. Pierwszym aktem było zawiązanie wspólnoty modlitewnej, poświęcenie krzyży a następnie wzniesienie krzyża do świątyni, który był adorowany przez wszystkich modlących się kościele. W czasie adoracji modliliśmy się różańcem i Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach kościoła powszechnego oraz za naszą Ojczyznę, miasto Szklarska Poręba a także za nasze parafie. W czasie adoracji krzyża wszyscy wierni mogli oddać cześć krzyżowi. Kolejnym punktem była krótka adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z duchową konferencją o wartości i znaczeniu krzyża w losach świata i każdego człowieka. Następnie spotkaliśmy się na wspólnej agapie w salce duszpasterskiej. Potem przeżywaliśmy Drogę Krzyżową wokół kościoła przy polowych kapliczkach. Wszystko zakończyliśmy uroczystą Eucharystią. Dziękujemy parafialnej wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „EFFATHA” razem z duszpasterzem za pełne przygotowanie i przeżycie tej duchowej akcji. Dziękujemy także wszystkim parafianom, mieszkańcom Szklarskiej Poręby oraz pielgrzymom z różnych stron za dar wspólnej modlitwy o umocnienie nas w wierze, nadziei i miłości, którą daje nam Jezus Chrystus Ukrzyżowany.

IMG_0148

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close