II niedzielę Wielkiego Postu 25. II. 2018 r.

1/ Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, niedzielę „Ad Gentes” pod hasłem: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Po Mszach świętych zbiórka ofiar na potrzeby misyjne.

2/ Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz adoracja krzyża dzisiaj o godz. 16.00. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

3/ W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4/ W  tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed poranną Mszą świętą oraz po południu od godziny 16.30, podobnie na Szklarskiej Dolnej spowiedź od 16.00, Droga Krzyżowa i Msza święta. Odwiedziny chorych w domach w pierwszy piątek od godziny 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec w intencji parafii. Po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5/ W pierwszy piątek miesiąca odbędzie spotkanie dla młodzieży z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. O godz. 16.30 spowiedź, Msza święta, Droga Krzyżowa i spotkanie w kościele.

6/ W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po porannej Mszy świętej o godzinie 8.00 oraz po Mszy świętej wieczornej. Droga Krzyżowa również w niedzielę po Mszy świętej o 10.00. W kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.30 i następnie Msza święta.

7/ W przyszłą niedzielę 4 marca – rozpoczniemy parafialne oraz szkolne rekolekcje wielkopostne. Kazania w niedzielę w czasie każdej Mszy świętej, w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy o godz. 8.00 i 17.00, w kościele w Szklarskiej Dolnej o godz. 18.00. Będzie je głosił o. Piotr Reizner.

8/ Tydzień temu na remont kościoła zebrano 3 100 zł.

9/ Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik „Niedziela”, i „Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.