Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą.

17. VI. 2018 r

 

1/ Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na remont dachu naszego kościoła. Tydzień temu odbyło się spotkanie rady duszpasterskiej na którym został podjęty temat remontu dachu kościoła parafialnego, który planowany jest na wiosnę 2019 roku.

2/ Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele parafialnym o godz. 18.30, następnie Msza święta o godz. 19.00 oraz w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej w dni powszednie o 17.30 i Msza Święta.

3/ W piątek o godzinie 8.00 odprawimy Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego.

4/ Decyzją przełożonych zakonnych z nasza wspólnotę parafialną i klasztorną z dniem 30 czerwca opuszcza:
o. Paweł Czyrek, który został skierowany do Lubomierza k/Limanowej. Od 29 lipca w jego miejsce przybędzie
o. Witold Słowik z Zielonej Góry. Za tydzień 24 czerwca w czasie Mszy świętej o 11.30 podziękujemy o. Pawłowi za jego posługę w naszej parafii.

5/ Terenowe biuro radia Maryja w Jelenie Górze zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 8 lipca. Zapisy w siedzibie biura w Jelenie Górze lub telefonicznie.

6/ Zbliża się okres wakacyjny. Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w  Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę, która wyrusza 29 lipca i wchodzi na Jasną Górę 7 sierpnia. Zapraszamy do franciszkańskiej grupy nr 10. W tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „Tutaj zawsze byliśmy wolni”. Zapisy i więcej informacji u o. Konrada który będzie uczestniczył w pielgrzymce.

7/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny, tygodnik Niedziela oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.