V niedzielę Wielkiego Postu 18. III. 2018 r.

1/ Dzisiaj w  racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na remont naszego parafialnego kościoła. Ofiary, można również wpłacać na rachunek bankowy oraz odpisać na ten cel 1% swojego podatku.

2/ O godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Adoracja Krzyża. Ofiary zebrane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

3/ W poniedziałek będziemy przezywać Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP i opiekuna Kościoła Świętego. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00.

4/ Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek po Mszy świętej o godz. 8.00 oraz po Mszy świętej wieczornej oraz w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00. W kościele na Szklarskiej Dolnej w piątek o 17.30, następnie Msza święta.

5/ W najbliższą niedzielę rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła na Mszy świętej o godz. 11.30.

6/ Pod chórem kościoła jest wystawiony kosz na żywność i produkty dla ubogich.  Wszystkich parafian prosimy o życzliwość i wrażliwość serca na potrzeby ubogich na czas świat wielkanocnych.

7/ Przy wyjściu z kościoła można nabyć „paschaliki”, świece na stół świąteczny w cenie 12 zł. Ofiary ze świec wspierają legnicka Caritas.

8/ Msze święte odprawiamy w tygodniu o godz. 8.00 i 17.00, okazja do spowiedzi przedświątecznej przed każdą Mszą świętą.

9/ Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni, zegarki przesuwamy z 2.00 na 3.00.

10/ W nocy z piątku na sobotą ( z 16 na 17 marca ) w kościele św. Maksymiliana miało miejsce włamanie i profanacja Najświętszego Sakramentu. Złodzieja ujęto na gorącym uczynku w kościele. W kościele św. Maksymiliana odbędzie się (odbyło się) nabożeństwo ekspiacyjne dzisiaj o godzinie 9.00.

10/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny oraz tygodnik Niedziela oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.