Ogłoszenia duszpasterskie

 

   XI Niedziela Zwykła

 18 czerwca 2017r.


1/ Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2/ Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w kościele parafialnym o godz. 18.30, następnie Msza święta. Podobnie w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej.

3/ W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci.

4/ W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Jest to również dzień Ojca, pamiętajmy o swoich tatach w modlitwach.

5/ W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzcielna. W kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej uroczystość Niepokalanego Serca Maryi z racji tytułu kościoła. Msza święta odpustowa o godz. 18.30.

6/ Msze święte odprawiamy w tygodniu o 8.00 i 19.00, spowiadamy przed każdą Mszą świętą. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii.

7/ Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i udział w procesji eucharystycznej w Boże Ciało. Dziękujemy za przygotowanie dwóch ołtarzy i dekorację domów na trasie przemarszu. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, rodzicom tych dzieci, ministrantom, Paniom i Panom niosącym sztandary, feretrony. Dziękujemy naszym organistom Bartłomiejowi i Janowi, za prowadzenie śpiewu oraz Panu kościelnemu. Bardzo serdecznie dziękujemy Policjantom i Straży Miejskiej za kierowanie ruchem i zabezpieczenie trasy przemarszu. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!!!

8/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik Gość Niedzielny, tygodnik Niedziela oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.