Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela

24. VI. 2018 r

 

1/ Swoją posługę w naszej parafii i klasztorze kończy: o. Paweł Czyrek Dziękujemy mu za jego pracę, za dobro jakie wnosił w życie naszej parafii i klasztoru. W piątek przypada dzień imienin o. Pawła, w czasie Mszy świętej będziemy się modlić w intencji solenizanta, prosząc o potrzebne łaski w nowej parafii.

2/ Również dzisiaj na placu przy kościele św. Maksymiliana w godzinach 13.00 – 18.00 odbędzie się festyn rodzinny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3/ Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa odprawiamy do soboty włącznie w kościele parafialnym o godz. 18.30, następnie Msza święta o godz. 19.00 oraz w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej w dni powszednie o 17.30 i Msza Święta.

4/ W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu można zyskać odpust zupełny dla posługującymi się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub przez biskupa. Należy wyzbyć się przywiązania do żadnego grzechu, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz odmówić Wyznanie Wiary. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca z tego dnia przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw. „Świętopietrze”.

5/ Tydzień temu na remont kościoła zebrano 2.950 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

6/ Za tydzień – 1 lipca gościć będziemy w naszej parafii asystenta prowincjalnego ds. misji, o. Dariusza Gaczyńskiego, który w czasie każdej Mszy świętej wygłosi słowo Boże a po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na cele misyjne.

7/ Także w przyszłą niedzielę 1 lipca po Mszy świętej o godz. 11.30 w naszym kościele parafialnym wystąpi Warszawski Chór Chłopięcy oraz Zespół Harfowy z Sulejówka  w ramach XI – spotkania muzycznego w Szklarskiej Porębie.

8/ Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę wyruszy 29 lipca i wchodzi na Jasną Górę 7 sierpnia. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

9/ Na kościele filialnym Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szklarskie Porębie Dolnej rozpoczęły się prace remontowe elewacji wieży kościoła. Prace finansowane są w całości z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

10/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik Gość Niedzielny, tygodnik Niedziela oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”, ostatni przed wakacjami.

11/ Rozpoczęły się wakacje, bardzo serdecznie witamy w naszym mieście i parafii wszystkich gości, turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Wszystkim życzymy miłego pobytu i wypoczynku.