Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedziele Zwykłą

 

  1. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo. O godz. 19,00 odprawimy msze sw składkową do Matki Bożej Fatimskiej, po mszy świętej różaniec, i procesja światła wokół naszego kościoła. Intencje, prośby i podziękowania można składać w bocznej kaplicy.

  2. We wtorek 14 sierpnia w liturgii kościoła czcić będziemy Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W sąsiedniej parafii odpust i uroczysta msza sw. o godz.18,00 .

  3. W środę 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To również  święto narodowe przypominające nam wydarzenia z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku określane, jako: „Cud nad Wisłą”. Msze święte odprawimy jak w każdą niedziele: o godz.7,00, 10,00, 11,30, 15,00, 19,00, w szpitalu Izermed o godz. 9,00 i w Szklarskiej Porębie Dolnej o godz. 10,30. Poświęcenie kwiatów, ziół i owoców z pokropieniem odbywa się po modlitwie po komunii sw. Według tradycji  święto to nazywamy Świętem Matki Bożej Zielnej. Centralne uroczystości w naszej Diecezji odbywają się w  Krzeszowie, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

  4. Polecamy prasę katolicką – Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość. Msze święte odprawiamy codziennie o godz. 8,00 i 19,00, spowiadamy przed każdą mszą świętą.

  5. Wszystkim parafianom , miłym gościom i turystom i kuracjuszom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy miłego wypoczynku i dobrej Niedzieli.