Ogłoszenia duszpasterskie

 

   XXV Niedziela Zwykła

 24 września 2017r.

 

 

1/ Od poniedziałku po wieczornej Mszy świętej rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

2/ W piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na półgodziną adorację Najświętszego Sakramentu.

3/ W naszej parafii rozpoczynamy spotkania nowej grupy duszpasterskiej: grupy młodzieży franciszkańskiej. Zapraszamy chętnych do salki obok klasztoru: w piątek na godzinę 18.30.

4/ W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w środę św. Wincentego a Paulo, kapłana; w czwartek św. Wacława, męczennika; w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę św. Hieronima, kapłana.

5/ W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiać je będziemy w kościele parafialnym w dni powszednie i niedzielę o godz. 16.30, natomiast w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej różaniec będzie od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 i po nim w październiku Msza święta, a w niedzielę różaniec będzie po Mszy świętej o 10.30.

6/ Na przyszłą niedzielę (1 października) zapraszamy dzieci z klasy III przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę świętą o godz. 11.30. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami oraz rozdanie różańców.

7/ Również w przyszłą niedzielę spotkanie duszpasterskiej rady parafialnej po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00.

8/ Tydzień temu na remont kościoła zebrano 4 380 zł.

9/ W parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze jest sprawowana Msza Święta w języku migowym dla niesłyszących, niedosłyszących i ich rodzin. Terminy Mszy świętych w gablocie.

Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie inicjatywy „Różaniec do granic”  

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.

Warszawa, 20 września 2017 r.