Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

1/ Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2/ W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00.

3/  We wtorek drugi dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.

4/ W środę od godz. 16.30 spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, świadków, rodziców i rodzeństwa. Próba przed przyjęciem sakramentu o godz. 17.30.

5/ W czwartek w czasie Uroczystej Mszy świętej o godz. 17.00 ks. bp. Stefan Cichy udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z obydwu naszych parafii i z parafii Sobieszów.

6/ W piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

7/ Tydzień temu na remont kościoła zebrano 2 900 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną na ten cel.

8/ Zbliża się miesiąc Maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy codziennie o godz. 18.30, Msza święta wieczorna będzie sprawowana o godz. 19.00. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy również w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej. W dni powszednie o godz. 17.30 następnie Msza święta; w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30.

9/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny, tygodnik Niedziela, Mały Gość Niedzielny oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”. W gościu niedzielnym znajduje się najnowsza Adhortacja Apostolska papieża Franciszka: „Gaudete et Exsultate” (Cieszcie się i Radujcie) – o powołaniu do świętości w świcie współczesnym.