Ogłoszenia duszpasterskie

 

   XXIX Niedziela Zwykła

 22 październik 2017r.

 

1/ Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie w kościele parafialnym o godz. 16.30 oraz w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej od poniedziałku o godz. 17.30 i Msza święta.

 

2/ Pod chórem kościoła są wyłożone kartki wypominkowe z datą w który dzień będą polecani wypisani tam zmarli. Każda kartka będzie odczytywana 2 razy.  Czytelnie wypełnione z imionami i nazwiskami zmarłych składamy w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać przez 2 tygodnie – do 15 listopada o godz. 16.40. W kościele w Szklarskie Porębie Dolnej nabożeństwa wypominkowe do 8 listopada włącznie o godz. 17.40, następnie Msza święta

 

3/ W kalendarzu liturgicznym w bieżącym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Kapistrana, kapłana; w sobotę obchodzimy święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza – w dniu imieniny obchodzi o. Tadeusz Wyczarski, pamiętajmy o solenizancie w swoich modlitwach.

 

4/ Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi z 28 na 29 października /z soboty na niedzielę/. Zegarki przesuwamy z godziny 3.00 na 2.00.

 

5/ W przyszłą niedzielę 29 października do naszej parafii przyjadą wolontariusze franciszkańskiej fundacji Brat Słońce z Krakowa, którzy opowiedzą o swoich działaniach i możliwości wsparcia. Po każdej Mszy świętej  będą kwestować na aktualny projekt fundacji „Cuda na dachu”, którego celem jest ratowanie franciszkańskiego centrum pomocy dla uzależnionych w Chęcinach.

 

6/ Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada Msze Święte odprawimy w kościele parafialnym o 7.00, 10.00, 11.30 po Mszy wyruszy procesja na cmentarz i Msza święta recytowana o godz. 17.00. Nie będzie Mszy świętej o 15.00. W szpitalu Izermed o 9.00 oraz na Szklarskiej Dolnej o 10.30, po Mszy procesja na cmentarz. W dzień zaduszny – 2 listopada, Msze święte o 8.00, 10.00 i 17.00 oraz w Szklarskiej Porębie Dolnej o godz. 17.30.

 

7/ Tydzień temu na remont kościoła zebrano 3.610 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dyrekcji Nadleśnictwu Szklarska Poręba za dziękujemy wpłatę na rachunek bankowy w wysokości 5 tyś. złotych.

 

8/Tydzień temu we Mszach świętych urzędniczyło 798 osób (kościół parafialny, w Szklarskiej Dolnej, szpital), do Komunii świętej przystąpiły 368 osób.

 

9/ Pogoda sprzyja robieniu porządków na cmentarzu w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Przy tej okazji bardzo prosimy aby nie nasadzać przy grobach żadnych drzew, które w przyszłości stają się problemem. W ostatnim czasie zostały ścięte dwa drzewa, za które trzeba było nasadzić na tej samej działce cztery sadzonki drzew.

 

10./ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.