Ogłoszenia duszpasterskie

 

   XXVIII Niedziela Zwykła

 15 październik 2017r.

 

 

1/ Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na remont kościoła. Za ofiary składane na ten cel wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

2/ Również w dzisiejszą niedzielę zgodnie z zarządzeniem Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego liczenie uczestniczących we Mszach świętychi przystępujących do Komunii świętej (Comunicantes i Dominicantes).

 

3/ Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie w kościele parafialnymo godz. 16.30 oraz w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 i Msza święta. Od 23 października nabożeństwa różańcowe w kościele w Szklarskiej Porębie Dolnej będą sprawowane o godz. 17.30, następnie Msza święta.

 

4/ W kalendarzu liturgicznym w bieżącym tygodniu wspominamy: w poniedziałek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;   w środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia; w czwartek bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana; w piątek Jan Kantego, kapłana; w sobotę obchodzimy święto bł. Jakuba Strzemię współpatrona naszej prowincji zakonnej.

 

5/ Pod chórem kościoła są wyłożone kartki wypominkowe z datą w który dzień będą polecani wypisani tam zmarli. Każda kartka będzie odczytywana 2 razy.  Czytelnie wypełnione z imionami i nazwiskami zmarłych składamy w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać przez 2 tygodnie – do 15 listopada o godz. 16.40. W kościele w Szklarskie Porębie Dolnej nabożeństwa wypominkowe do 8 listopada włącznie o godz. 17.40, następnie Msza święta.

 

6/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.