III niedziela zwykła 21. I. 2018 r.

1/ Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na remont naszego kościoła. W tym miesiącu ofiary przeznaczamy na ogrzewanie świątyni. Ofiary można również składać na rachunek bankowy, pod chórem są wyłożone blankiety z numerem konta, jak również są wyłożone deklaracje podatkowe – Podaruj 1% swojego podatku który przeznaczamy na remont naszego parafialnego kościoła. Informujemy, że z 1% podatku za rok 2016 nasza parafia otrzymała 3044, 08 zł.

2/ Również dzisiaj po wieczornej Mszy świętej w klasztorze odbędzie się spotkanie opłatkowe duszpasterskiej rady parafialnej.

3/ W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Franciszka Salezego, biskupa; w czwartek święto nawrócenia św. Pawła;
w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

4/ Msze święte odprawimy w tygodniu o 8.00 i 17.00, spowiadamy przed każdą Mszą świętą. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii. W każdą sobotę Msza święta wieczorna sprawowana jest jako niedzielna.

5/ W naszym mieście i parafii witamy wszystkich gości, turystów, wczasowiczów dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy wiele radości
i błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu wypoczynku w Szklarskiej Porębie.

6/ W ostatnim tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i rodzinom za gościnę i miłe przyjęcie kapłana w swoich domach. Za złożone ofiary na potrzeby parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowe sprawozdanie ojca Proboszcza będzie w późniejszym czasie.

7/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz biuletyn parafialny „Pokój i Dobro”.